Daržovių ankstyvam pavasariniam derliui galime pasisėti ir iš rudens. Pasėję daržovių lysvę rudenį, sutaupote laiką, kurio taip trūksta pavasarį.
Nuo rugsėjo galo iki spalio vidurio galima sodinti žieminius česnakus, iki lapkričio pirmojo dešimtadienio sėti morkas, petražoles, krapus, ridikėlius, kininius bastučius, salierus, špinatus, pastarnokus. Derliaus pavasarį sulauksite keliomis savaitėmis anksčiau, taigi birželio pradžioje galėsite ragauti morkų iš ankstyvojo derliaus.
Iš rudens galima sėti vienmetes gėles atsparias pavasarinėms šalnoms. Kininius ratilius, pajūrines lobuliarijas, dvirages leukonijas, aguonas. Taip pat ir prieskoninius augalus: vaistinius čiobrelius, gražgarstes (rucola), levandas, vaistines ramunes.
Rudeninei sėjai turi būti parinkta šiek tiek aukštesnė, su nuolydžiu vieta, kad lysvėse neužsistovėtų vanduo nutirpus sniegui. Dirva turi būti derlinga, greitai įšylanti, ji paruošiama likus 2-3 savaitėms iki sėjos. Dirvai, kurioje sėsime morkas ir auginsime česnakus nenaudojame šviežio mėšlo.
Labai svarbu parinkti tinkamą sėjos ar sodinimo laiką. Daržovių sėklos neturi sudygti iki sniego iškritimo - tik tuomet galime tikėtis ankstyvojo pavasario derliaus. Daržovių sėjai tinkamiausia dirvos temperatūra 1-2 °C. Česnakai turi tik įsišaknyti, o tam kad pasodinti česnakai įsišaknytų, bent 2-3 savaites neturėtų būti nuolatinių šalčių.
Daržovių sėklų prieš sėją nereikia mirkyti.
Gerai išravėtas ir perkastas lysves galite pabarstyti rudeninėmis kompleksinėmis trąšomis (10-15 g/m²). Išlyginkite grėbliu.Tada įrankio kotu padarykite negilius griovelius. Svarbu, kad jie būtų 20-30 cm atstumu vienas nuo kito. Į griovelius berkite sėklas ir užberkite nestoru sausos žemės ar komposto sluoksneliu.
Rudenį daržovių sėklas sėkite šiek tiek giliau nei pavasarį, o sėjos normą padidinkite trečdaliu ar ketvirtadaliu. Pasėjus būtinai reikia mulčiuoti maždaug 3-4 cm mulčio (durpių, komposto) sluoksniu. Česnakus sodiname 4-5 cm gylyje, išlaikydami maždaug 25 cm atstumą tarp eilių ir 10-15 cm tarp skiltelių.
Daržovių sėja rudenį turi ir keletą trūkumų - yra sunku parinkti tinkamą sėjos laiką - pasėjus per anksti sėklos gali sudygti ir žūti prasidėjus šalčiams. Jei žiema bus labai šalta, o sniego bus mažai ar iš viso nebus - sėklos gali iššalti. Taip pat dalis augalų gali formuoti žyduolius. Bet pabandyti tikrai verta.
Ir tikriausiai nėra nieko maloniau už pavydžias kaimyno akis kai Jūs birželio pradžioje graušite oranžinę sultingą morką, o jis tuo tarpu stovės lysvėje su mokų sėklų pakeliu.